Oleme avatud iga päev 9-22

Kärberi keskus avas elektriautode laadimispunkti

Kärberi keskus avas koostöös Eleport OÜ-ga elektriautode kiirlaadimispunkti, mis on Eesti esimene kahesüsteemne 50 kW kiirlaadija kaubanduskeskuse parklas. Selles on võimalik kiirlaadida nii Jaapani CHAdeMO kui ka Euroopa CCS standardiga elektriautosid.

Lisaks on parklas kaks 22 kW pool-kiiret laadijat, mis sobivad kõikidele Type2/Type1 pistikuga automudelitele, sealhulgas pistikhübriididele. Laadijad asuvad Kärberi keskuse tagumises ehk Laagna tee poolses parklas peasissepääsu juures. Laadimisteenust saavad kasutada kõik Eleport OÜ (www.eleport.ee) ja Elektritransport OÜ kliendid mobiiliäpi või viipekaardi abil.

20-minutiline kiirlaadimine võimaldab juurde saada ligi 100 km läbisõitu ning sobib külastajatele, kes teevad keskuses lühikese peatuse. Pikema keskuses viibimise korral, tasub aga laadida kõrval asuvast pool-kiirest laadijast. Laadimisteenuse hind kiirlaadijas on 24 senti/kWh ning pool-kiires 19 senti/kWh, mis tähendab, et elektriauto laadimine on ligi 50% odavam kui bensiiniauto tankimine. Eleport OÜ võrgustikus on tänase seisuga avatud 8 kiirlaadimispunkti Tallinnas ning 5 kiirlaadimispunkti Tartus. Kõikide laadimiskohtadega saab tutvuda kaardirakenduses.